Pani Weronika – Nauka Szydełkowania

Miło mi przedstawić Wam Panią Weronikę.  Szydełkowanie to jej wielka pasja. Spod jej ręki wychodzą piękne ubrania, torebki, ozdoby i inne cudeńka. Dodatkowo można się od niej wiele nauczyć oglądając filmiki które nagrywa. Widać, że robi to, co kocha. Prace, które wykonuje są jej małymi dziełami sztuki.

Reklama

1. Kim jesteś i co tworzysz?

Nazywam się Weronika i tworzę własną historię. Historię „pisaną na szydełku”. Dziergam dosłownie wszystko, o co poproszą mnie Ci, którzy uczą się razem ze mną. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej lubię szydełkować ubrania.
Pod wpływem kilku upartych osóbek, które namawiały mnie  do pokazywania i uczenia innych szydełkowego rzemiosła, postanowiłam pokazać Światu, co robię.

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z szydełkiem?

Szydełko wzięłam do ręki po raz pierwszy,  kilka tygodni po tym, jak urodziła się moja córeczka. To właściwie Ona, była, jest i będzie moją szydełkową inspiracją.
Jestem samoukiem. Do wszystkiego, krok po kroku, dochodziłam sama. Czasami pomocą służyła mi mama, która teraz zachęca mnie do robienia na drutach.

3. Co najczęściej szydełkujesz?

Na potrzeby własne i mojej rodzinki szydełkuję osłonki na doniczki, torebki, czapki, „kominy”, koszyczki wielkanocne i wiele, wiele innych.
Jeśli chodzi o moich widzów i „polubiaczy”, szydełkuję to, o co mnie proszą, wg przez nich ustalonej kolejności – za pośrednictwem ankiety zamieszczonej na moim blogu.

4. Skąd czerpiesz inspiracje do swoich prac?

Moją inspiracją jest, jak już wspominałam wcześniej, moja córcia, a także moja rodzina i wszyscy Ci, dla których tworzę nowe projekty – nawet takie oryginalne i na zamówienie.

5. Szydełkowanie to hobby czy twój sposób na życie?

Szydełkowanie jest dla mnie, w zasadzie i hobby, i sposobem na życie. Wychodzę z założenia, że skoro w pracy spędzamy więcej, niż połowę naszego życia, to dobrze jest kiedy to, co robimy, jest tym, co kochamy.

6. Twój największy sukces?

Moim największym sukcesem są ludzie, którzy cenią mnie za to, kim jestem i za to, co robię. Jest nas dużo!!! Ciągle może być więcej :).

7. Gdzie znajdziemy Twoje prace?

Moje prace znajdziecie na moim blogu, na kanale youtube, oraz na Facebooku wpisując: „naukaszydelkowania „.

2 (12 z 1) 2 CAM00515

Print Friendly

Dodaj komentarz