Szydełkowy Jolek

Jola jak my wszyscy jest uzależniona od szydełka. To wesoła, zadowolona z życia osoba. Szydełkowanie to głównie jej hobby. Tworzy śliczne czapki, ubranka czy torebki. Zapraszam do przeczytania wywiadu i obejrzenia zdjęć jej prac.

 

3

 

1. Kim jesteś i co tworzysz?

Kim jestem ? Tu można by było dużo napisać . Jestem przede wszystkim Matką trzech SYNÓW .Dwóch dorosłych (21 i 19 lat) i małego najukochańszego szkraba Nikosia (5 lat). Żoną fajnego ,dobrego,szalonego faceta. Kobietą pracującą ( ciężko) na dwie zmiany. Myślę ,że jestem spełnioną ,niepoprawną, szaloną dziewczyną ( kobietą). Kocham książki i …. uwielbiam ,a może już można nazwać ,że jestem szydełkoholiczką , drutomaniaczką . A zapomniałabym Jestem Jola po prostu Jola nie jakaś tam pani jola tylko Jola.

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z szydełkiem?

W sumie już nie pamiętam jak zaczęłam szydełkować .Pamiętam tylko jak wujek , brat mojej mamy nauczył mnie robić na drutach . Miałam wtedy może 8-10 lat. A szydełko … to tak jakoś siedziało we mnie od dawna. Nauczyłam się oczek z gazetek ,wzory sama kombinowałam i tak jakoś wyszło. Myślę ,że to samo się tak we mnie wplątało:)

3. Co najczęściej szydełkujesz?

W tej chwili to czapeczki, kominy ,szaliczki

1

4. Skąd czerpiesz inspiracje do swoich prac?

Inspiracje hm siedzą w mojej głowie. Mnóstwo tylko jak tu czas rozciągnąć i może sobie wydziergać dodatkowe ręce. A w tej chwili jak od niedawna odkryłam takie coś jak menadżer stron to po prostu głowa robi się za mała na te cudeńka ,co tam odkrywam.

5. Szydełkowanie to hobby czy twój sposób na życie?

.Hobby i… po części sposób na załatanie dziur w budżecie.

Zdjęcie0206

6. Twój największy sukces?

Sukces ,sukces hm chyba wtedy kiedy dostaję zdjęcia zadowolonych małych buziaczków w moich robótkach, kiedy mamusie piszą ,że dzieciaczki nie chcą zdjąć czapeczki ,komina  bo chcą w nich iść spać. Kiedy mama piszę ,że nie mogła namówić synka na szaliki,chustki ani otulacze ,a w moim kominie z Tomkiem synek nawet chciał iść się kąpać. To wtedy dociera do mnie ,że to jest mój  każdy mały sukces.

7. Gdzie znajdziemy Twoje prace?

Moje prace znajdziecie na moim facebooku, google plus oraz w serwisie szafka.pl.

wsedfgh 23 Zdjęcie0186
Zdjęcie0206 Zdjęcie2543 48 1279268649 36 3 33 4 7 6 Zdjęcie0183 Zdjęcie1084 5 Zdjęcie0181 Zdjęcie0182 kr 1 Zdjęcie1054 Zdjęcie1010 42 Zdjęcie0222 77 35
Print Friendly

Dodaj komentarz