Szydełkowe Kreacje Pani Żanety

Pani Żaneta szydełkuje od najmłodszych lat. Tworzy piękne  serwety, czapki, kominy czy poszewki. Każda praca Pani Żanety jest wykonana z sercem i zamiłowaniem do szydełkowej sztuki. Widać na poniższych zdjęciach, że szydełkowanie przynosi Pani Żanecie wiele radości

Szydełkowe Kreacje (8)

1. Kim jesteś i co tworzysz?

Nazywam się Żaneta Szmigielska, mam 28 lat i jestem rodowitą żyrardowianką.

Zajmuję się rękodziełem szydełkowym.

Szydełkowe Kreacje (1)

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z szydełkiem?

Od najmłodszych lat zajmuję się szydełkowaniem. Techniki tej nauczyła mnie św.p. babcia Alina i jej św.p. siostra Danusia, z Warszawy. Pamiętam, że pierwsze szydełkowe sploty tworzyłam właśnie w Warszawie, w mieszkaniu cioci, na ósmym piętrze praskiego wieżowca :-)

3. Co najczęściej szydełkujesz?

Szydełkuję zarówno serwetki, bieżniki, obrusy, ale i chusty, szaliki, kominy, czapki (dla tych najmłodszych również), poszewki na poduszki, patchworkowe narzuty i ozdoby świąteczne. Ostatnio wydziergałam nawet patchworkowy abażur z tzw. babcinych kwadratów, wyszedł niesamowicie!

Szydełkowe Kreacje (12)

4. Skąd czerpiesz inspiracje do swoich prac?

Inspiracji szukam przede wszystkim w hobbystycznych czasopismach i książkach, rzadziej w internecie.

5. Szydełkowanie to hobby czy twój sposób na życie?

Szydełkowanie to zdecydowanie moje hobby, dostarcza mi wiele radości, a ukończone prace cieszą oko moje i mych bliskich. Nie ukrywam, że chciałabym, by moje ukończone prace przynosiły zyski.

Szydełkowe Kreacje (10)

6. Twój największy sukces?

Mój największy sukces? Ciężko powiedzieć, w każdą mą pracę wkładam wiele serca i czasu, więc każda z prac jest wyjątkowa i oryginalna, każda z robótek jest jakimś tam małym dla mnie sukcesem, a wszystkie składają się na ten duży sukces :-)

7. Gdzie znajdziemy Twoje prace?

Moje prace można oglądać na facebooku, bądź na stronie centrumrekodziela.pl.

Szydełkowe Kreacje (4) Szydełkowe Kreacje (10) Szydełkowe Kreacje (5) Szydełkowe Kreacje (9) Szydełkowe Kreacje (17) Szydełkowe Kreacje (3) Szydełkowe Kreacje (6) Szydełkowe Kreacje (18) Szydełkowe Kreacje (2) Szydełkowe Kreacje (11) Szydełkowe Kreacje (15) Szydełkowe Kreacje (7) Szydełkowe Kreacje (12) Szydełkowe Kreacje (13) Szydełkowe Kreacje (8) Szydełkowe Kreacje (14) Szydełkowe Kreacje (1) Szydełkowe Kreacje (16)

Print Friendly

Dodaj komentarz